Учасники представили свої проєкти та ідеї щодо відбудови регіонів, які постраждали від російської агресії. Національний стенд «Україна та її громади» був представлений такими регіональними громадами: Баштанка, Бородянка, Буча, Вінниця, Вознесенськ, Городоцька, Дергачів, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Ізюм, Ірпінь, Коблів, Макарів, Маріуполь, Миколаїв, Сєвєродонецьк, Славутич, Тростянець, Херсон, Чернігів, Чортків, Чугуїв.
Ситуацію на місцях найкраще описують самі громади
Представники місцевих громад виступили з доповідями та презентаціями. Форум надав їм можливість представити свої проєкти з відновлення, які потребують фінансування та підтримки.
Україна зазнала мільярдних збитків від війни: станом на початок минулого літа було пошкоджено близько 100 000 будівель. Найбільше постраждав житловий сектор, на який припадає 40 відсотків від мільярдних збитків
Форум також став майданчиком для обговорення ключових питань, пов'язаних з відновленням України, таких як:
- ● надання допомоги військовим та внутрішньо переміщеним особам,
- ● покращення економічної ситуації,
- ● відновлення житла та інфраструктури,
- ● створення нових підприємств та забезпечення зайнятості населення.
Прямі збитки від руйнування житла вже сягнули 50,4 мільярда доларів США.
У форумі, спрямованому на залучення іноземних інвестицій та підтримки з боку Європейського Союзу, взяли участь представники комерційних компаній та фондів з усієї Європи.
Згідно зі звітом «Швидка оцінка збитків та потреб в Україні», загальні потреби у відновленні сягнули 411 мільярдів доларів США, а прямі втрати житла — 50,4 мільярда доларів США. І ця цифра постійно зростає через воєнні злочини росії.
Для забезпечення якості та ефективності відновлення житла в Україні необхідно використовувати найкращі будівельні практики, і ТОВ «Екодар» рекомендує використовувати інструмент оцінки проєктів з відновлення житла radar house. Це дозволить утілити принцип «Відбудувати краще, ніж було» при відбудові громади. Після більш ніж десятка зустрічей та переговорів було досягнута домовленість про співпрацю з громадами Київської області.
Відбудувати Україну за європейськими стандартами
Філіп Кремптон, президент Європейської федерації будівельної індустрії (FIEC), заявив, що «головна мета — відбудувати Україну за європейськими стандартами на основі найвищих етичних принципів у технічному, екологічному, соціальному та політичному вимірах».
Тому приємно, що самі громади особливо зацікавлені в проєктах з мінімальним споживанням енергії та такими інструментами, як radar house. Калькулятор radar house допомагає оцінити якість проєктів за системою «Активний будинок» (Active House).
Проєкт ZEMP.HOUSE є прикладом сталого розвитку та використання системи Active House для створення комфортного, енергоефективного та екологічного житла ➚. Параметри будівлі розраховані за трьома напрямками: комфорт (продуктивність, самопочуття та здоров'я), енергоефективність та безпека для здоров'я і довкілля.