У Мінрегіонбуді обговорили питання удосконалення роботи інспекцій Державного архітектурно-будівельного контролю

BAU.ua 10 июля 2009 г., 16:34

З метою удосконалення системи архітектурно-будівельного контролю та активізації діяльності по забезпеченню належного нагляду за додержанням законодавства у сфері будівництва відповідно до Указу Президента України, рішення Ради національної безпеки і оборони та постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2006 року № 428 утворено урядовий орган Державну архітектурно-будівельну інспекцію.
З 1 січня 2008 року відповідно до Закону України від 16.05.2007 № 1026-V `Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та сприяння інвестиційній діяльності у будівництві` – державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється на засадах єдиної виконавчої вертикалі Державною архітектурно-будівельною інспекцією – урядовим органом державного управління у складі Мінрегіонбуду та створеними територіальними органами. Держархбудінспекцією сформовано 27 територіальних інспекцій – це інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Наразі реформована система державного архітектурно-будівельного контролю є дієздатною та спроможною забезпечити виконання поставлених перед нею завдань. Разом з тим під час проведених перевірок Мінрегіонбудом, Генеральною прокуратурою України, Рахунковою палатою, результатами слухань Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності взаємодії Державної архітектурно-будівельної інспекції з правоохоронними та контролюючими органами держави в містобудівній сфері, плануванні та забудові територій, в організації роботи інспекції виявлені численні недоліки.

Про це та про шляхи удосконалення діяльності Державної архітектурно-будівельної інспекції та ії територіальних органів йшлося на сьогоднішньому засіданні Колегії Мінрегіонбуду під головуванням Міністра регіонального розвитку та будівництва України Василя Куйбіди.

В роботі Колегії взяли участь народні депутати України, представники органів державної влади, представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, керівники будівельних компаній, представники інших зацікавлених організацій, керівники структурних підрозділів Міністерства.

Виступивши з доповіддю заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва України Ісаєнко Д.В. зробив аналіз та оцінку роботи Державної архітектурно-будівельної інспекції та її територіальних органів протягом 2008-2009 років. Він наголосив, що Держархбудінспекцією як урядовим органом виконавчої влади не в повній мірі створено дієву систему контролю за діяльністю її територіальних органів та належного методологічного і організаційного супроводження. Інспекціями допускалися порушення норм чинних нормативно-правових актів, що призвело до ігнорування суб`єктами будівельної діяльності наданих їм приписів стосовно усунення порушень, не вживались вичерпні заходи щодо стягнення накладених штрафів, а в окремих випадках постанови про їх накладання безпідставно скасовувались, внаслідок чого до бюджету не надходять значні суми коштів. Незадовільною є робота інспекції у питанні підбору кадрів. Як наслідок, виконання інспекціями ДАБК у Харківській та Сумській областях прямих функціональних обов`язків здійснювалось на вкрай низькому рівні. Через недостатній контроль з боку Держархбудінспекції, відмітив Ісаєнко Д.В. мали місце порушення фінансової дисципліни, що призвели до неефективного використання коштів державного бюджету, виділених на виконання регіональними інспекціями своїх повноважень.

Як зазначив у своїй доповіді заступник Міністра, Державною архітектурно-будівельною інспекцією та її територіальними підрозділами не вжито вичерпних заходів щодо виявлення та припинення самочинного будівництва, притягнення винних осіб до передбаченої Законом відповідальності.
Незважаючи на встановлену законом заборону експлуатувати не прийняті у встановленому порядку новозбудовані об’єкти, через бездіяльність інспекцій в Харківській, Луганській та Одеській областях, такі споруди використовуються їх власниками. Все це стало підставою для прийняття Міністерством кадрових рішень як в областях, так і у центральному апараті інспекції.

В ході обговорення Міністр регіонального розвитку та будівництва України Василь Куйбіда зазначив, що зволікання у підготовці низки регламентуючих нормативно-правових актів не дозволило остаточно упорядкувати діяльність Держархбудінспекції та її територіальних органів, забезпечити ефективний контроль у сфері будівництва та визначити відповідальність юридичних і фізичних осіб у разі невиконання виданих приписів.

В питанні оптимізації прийому об’єктів в експлуатацію Міністр наголосив на неприпустимості відсторонення від участі місцевих органів влади. За словами В.С. Куйбіди з цього питання необхідно знайти спільну мову усім зацікавленим сторонам. Тільки у тісній співпраці ДАБІ та органів місцевого самоврядування, правохоронних органів є шлях упорядкування забудови населених пунктів, впровадження дієвих та узгоджених дій по нагляду за додержанням законодавства у сфері будівництва.

Міністр також відмітив позитивні зрушення в роботі Державної архітектурно-будівельної інспекції та ії територіальних органів. Зокрема, аналіз матеріалів, які надійшли від територіальних інспекцій на виконання доручення Міністра регіонального розвитку та будівництва України `Про вжиття термінових заходів по вдосконаленню роботи Інспекції`, свідчить, що вже зроблені перші кроки у виправлені ситуації, що склалася.

Так, відповідально підійшли до виконання доручення Міністра інспекції у Полтавській, Вінницькій, Херсонській, Черкаській, Житомирській областях та місті Севастополь, що провели спільні міжвідомчі наради за участю представників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних та контролюючих органів, на яких розглянули питання взаємодії з метою виявлення та припинення порушень у процесі контролю безумовного дотриманням містобудівного законодавства.
У Полтавській області створена міжвідомча комісія, яка буде опікуватись цими питаннями.

В обговорені активну участь взяли як члени Колегії Мінрегіонбуду так і запрошені народні депутати України, керівники центральних та місцевих органів влади, міські голови. Внесено ряд пропозицій, зауважень та рекомендацій щодо заходів спрямованих на поліпшення умов отримання дозволів на будівництво та спрощення процедури прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

За результатами розгляду та обговорення питання прийнято відповідне рішення Колегії.
http://www.minregionbud.gov.ua/

Последние новости раздела